Katalog książek

Przedstawiamy aktualną ofertę naszej wirtualnej księgarni. Ceny podane w katalogu są cenami netto. Do ceny książki należy doliczyć 5% VAT
 • Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna »
 • JAK ORZEŁ LEĆ - Próby Harcerek i Harcerzy Orlich

  Katalog książek|Biblioteczka harcerska KPW

  Książka przedstawia w ciekawy sposób metodę zdobywania stopnia Harcerki/harcerza Orlego. Opisuje przygotowanie, przebieg i zamknięcie próby na autentycznych przykładach prób harcerek i harcerzy, zdobywających ten stopień. Próby są przedstawione w kontekście ambitnego i niezwykłego środowiska harcerskiego, jego codziennej pracy, obozów, akcji. Książka nie stroni od pokazania sylwetek, psychiki, sukcesów i porażek. Jest to fascynujaca lektura i jedyna w swoim rodzaju pomoc metodyczna.
  Cena:15.00
 • Karanie i nagradzanie dzieci w rodzinie miejskiej

  Katalog książek|PEDAGOGIKA

  Zofia Brańka
  Cena:16.00
 • Mój punkt widzenia Robert Baden - Powell

  Katalog książek|Biblioteczka harcerska KPW

  Drodzy skautmistrzowie! Tak właśnie zwraca się Pierwszy Skaut do drużynowych w swych artykułach pisywanych do ,,Scoutera”, aż do ostatnich swoich chwil przy ziemskiej watrze. Tłem tych listów są wydarzenia historyczne, z pozoru bardzo już odległe, jak się może wydawać na pierwszy rzut oka. Bo te wydarzenia są dla B.-P. doskonałą okazją do spojrzenia na ruch skautowy jako na zjawisko społeczne.
  Cena:23.00
 • Na sześciu nogach, czyli entomologia na wesoło

  Katalog książek|PODRĘCZNIKI

  Kazimierz Wiech, Alicja Zięba
  Cena:30.00
 • Na tropach ludzi i zwierząt, Tadeusz Sopoćko i Olgierd Grzymałowski

  Katalog książek|Biblioteczka harcerska KPW

  Umiłowanie nieskażonej przyrody, znajomość samej natury, to istota harcerskiego puszczaństwa. Zrozumienie potrzeb ochrony środowiska i przeciwstawianie się nierozumnemu niszczeniu lasów, strumieni, jezior i mokradeł to istota postawy harcerskiej. Bo taka postawa harmonii z otaczającym nas naturalnym pięknem to sens bycia wędrownikiem, który wyrwał się z obezwładniających i często ogłupiających okowów cywilizacji. Tropcie więc nie tylko ślady zwierząt, ale idźcie też śladami mądrości samej Natury, bo to lekcja, jakiej nie dostarczy żadna nowoczesna technika przekazu informacji. Parę fragmentów książki porusza tematykę łowiectwa i polowań, zupełnie inaczej traktowanych w latach 20-stych ubiegłego wieku. Dziś jest to świat miniony, do którego w harcerstwie nie wracamy. Niech towarzyszy Wam w „bezkrwawych łowach” jedynie aparat fotograficzny. Do takich „polowań” z teleobiektywem bardzo Was zachęcamy!
  Cena:14.00
 • OBOZY WĘDROWNE, Jarosław Balon i Artur Mida

  Katalog książek|Biblioteczka harcerska KPW

  Poradnik organizatora obozów wędrownych dla Wędrowników. Obozów na wysokim, bardzo wyspecjalizowanym poziomie. Niezastąpione kompendium wiedzy, bardzo dobry wzór organizowania obozów wędrowniczych jako wręcz naukowych wypraw.
  Cena:14.00
 • Obejmujesz drużynę - maile nocą. Janusz Sikorski (Wilk Ojciec)

  Katalog książek|Biblioteczka harcerska KPW

  Zapraszam do lektury książeczki „Listy pisane nocą” wszystkich tych którzy chcą wiedzieć jak konkretnie, fizycznie działa metoda harcerska. Czyli jak w praktyce poprowadzić drużynę... Treść książeczki jest jak najbardziej autentyczna. To zapis rozmowy mailowej pomiędzy 2 osobami. Mną i pewną młodą dziewczyną z drugiego końca Polski. Dziewczyną która zapragnęła być drużynową, ukończyła więc potrzebne kursy i ...
  Cena:12.00
 • Od Harcerzy starszych do wędrowników

  Katalog książek|Biblioteczka harcerska KPW

  "Od harcerzy starszych do wędrowników" to książka dla instruktorów chcących pracować w szczepach wielkopoziomowych, łączących co najmniej gimnazja i licea. To ksiażka o praktyce instruktorskiej, o łaczeniu w sposób płynny i naturalny pracy dwóch pionów współczesnego harcerstwa. To proba odpowiedzi na kłopoty z Gimnazjum i na zbyt krótki okres możliwej pracy w Liceum. Ta książka nie odwołuje się do regulaminów, opisów metodyk, bo jest obrazem otwartości i praktycznie nieograniczonych możliwości metody harcerskiej, bo "...skauting nie znosi regulacji i kodyfikacji".
  Cena:20.00
 • Opieka i wychowanie w Polsce - problemy u progu XXI wieku

  Katalog książek|PEDAGOGIKA

  Zofia Brańka - redakcja
  Cena:20.00
 • Poselstwo Indianina, Ernest Thompson Seton

  Katalog książek|Biblioteczka harcerska KPW

  POSELSTWO INDIANINA, nazywane również przez jego Autora, Ernesta Thompsona Setona, „ewangelią czerwonoskórego człowieka”, zostało wydane po raz pierwszy w Stanach Zjednoczonych Ameryki w 1936 roku. E. T. Seton występuje w tym dziele jako entuzjasta Indian, jak również niestrudzony krzewiciel i pro­pagator ich naturalnej mądrości oraz obrońca ich ludzkich praw. E. T. Seton miał słabość do Indian, podziwiał ich już jako chłopiec, a jego romantyczne, dziecięce marzenia i wyobrażenia spełniły się w jego późniejszym wieku, kiedy, wędrując wzdłuż i wszerz północnoamerykańskiego kontynentu, poznał liczne wybitne osobistości tej rasy, skazanej na zagła­dę. Wtedy jego zainteresowanie światem Indian przerodziło się w zachwyt i uznanie. Aby zatamować prąd brutalnego materializmu, który zalewał Amerykę i okoliczny świat, Seton w 1902 roku wprowadził w życie pierwszą organizację młodzieży na świecie, której postawił za wzór właśnie Indianina, człowieka „mądrego drogami lasu”, mężnego, czystego i nabożnego. Nie przypadkowo nazwał ją wtedy „Woodcraft Indians”, co znaczy w przybliżeniu Indianie leś­nej mądrości. Organizacja ta rozrosła się, inspirując powstanie światowej organizacji skautowej i samego Twórcę Skautingu, Roberta Baden Powella. Seton napisał „Poselstwo Indianina”, aby w nim podsumować doświadczenia całego życia i ukształtować swoje filozoficzne dziedzictwo dla przyszłych generacji, w tym również dla nas samych. „Poselstwo Indianina” jest dramatycznym apelem, w którym Autor zwraca się do nas bezpośrednio, porównując tradycje chrześcijańskie, na których zbudowano cywilizację białego człowieka, z mądrością i filozofią życiową Indianina, którego uznał za najwspanialszy przykład człowieka naturalnego. Autor nastawił nam jakby lustro, byśmy sami osądzili, dokąd na naszej drodze doszliśmy i zastanowili się głęboko nad pytaniem, co dalej. Poselstwo powinno być obowiązkową lekturą każdego Wędrownika i harcerskiego instruktora.
  Cena:16.00
 • Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna »