Katalog książek

Przedstawiamy aktualną ofertę naszej wirtualnej księgarni. Ceny podane w katalogu są cenami netto. Do ceny książki należy doliczyć 5% VAT
 • Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna »
 • WĘDRÓWKA DO SUKCESU

  Katalog książek|Biblioteka harcerska KPW

  Wędrówka do sukcesu, Sir Robert Baden-Powell Najważniejsze dla światowego skautingu książki – „Skauting dla chłopców” i „Wskazówki dla skautmistrzów”, były w Polsce wielokrotnie tłumaczone i wydawane. Poczynając od legendarnego już tłumaczenia Andrzeja Małkowskiego, do podziemnych wydań w czasach pierwszej Solidarności i KIHAM. Fragmenty „Wędrówki...” publikowały przedwojenne czasopisma harcerskie, ale jedynie we fragmentach. Ruch harcerski w Polsce – przez nieopublikowanie nigdy tej książki – poniósł niepowetowane straty. Obraz metody skautowej nigdy nie został w pełni przekazany na grunt harcerski. Zabrakło wspaniałej wizji skautów Wędrowników, wchodzących w dorosłe życie, świetnie przedstawionej przez Pierwszego Skauta.
  Cena:23.00
 • Wędrówki z przyrodą zastępów i drużyn Opr. hm. Zdzisława Niwińska

  Katalog książek|Biblioteka harcerska KPW

  Warto się zastanowić nad sensem 6 punktu Prawa Harcerskiego. Jest obecny w Prawie Harcerskim od początków Ruchu Harcerskiego w Polsce i na całym świecie. Ale czy ta obecność jest wystarczająca i uświadomiona? Oto pytanie, które stawiamy w tym poradniku. Wydawałoby się, że każdy zastęp harcerski, każda drużyna ma na co dzień do czynienia z przyrodą, ma świadomość, że jest jej cząstką, stara się zgłębiać jej tajemnice i przeciwdziała dewastacji środowiska. Ale czy tak jest zawsze? Źródłem degradacji natury jest nie tylko cywilizacja przemysłowa, ale także ludzkie lenistwo, brak wyobraźni, nieświadomość skutków naszych działań
  Cena:24.00
 • Z przygodami ku dorosłości, Robert Baden Powell

  Katalog książek|Biblioteka harcerska KPW

  Jak zmienić próżniaka w dojrzałego człowieka? Właśnie o tym jest ta książka. Chcę Wam pokazać, jak próżniaków i niedbalców można zmienić w prawdziwych dorosłych ludzi. Myślę, że każdy niedbaluch i niezdara, czy leniwy młody człowiek może się zmienić na korzyść, jeśli tylko zechce spróbować. Czym u licha jest bycie niedbalcem spytasz? Kim jest „ciamajda, niedbaluch, łajza, niezdara” (Jak potocznie nieraz się słyszy, ale nie wyzywajcie tak swoich rówieśnikaów)? Cóż… sam nie wiem.
  Cena:24.00
 • ZASTĘP STARSZYCH CHŁOPCÓW - listy do Wędrowników

  Katalog książek|Biblioteka harcerska KPW

  hm Jerzy Kreiner
  Książka druha Jerzego Kreinera "Zastęp starszych chłopców - listy do wędrowników" zdumiewa. Jego wizja wędrowników wyprzedza swą epokę o lata całe i bardziej pasuje do czasów dzisiejszych.
  Cena:15.00
 • ZWÓJ KORY BRZOZOWEJ

  Katalog książek|Biblioteka harcerska KPW

  Najbardziej znana pozycja puszczańska według Ernesta Thompsona Setona.
  Cena:24.00
 • Zbigniew Trylski Obozy

  Katalog książek|Biblioteka harcerska KPW

  Egzemplarze sygnalne reprintu słynnych Obozów druha hm. ZBIGNIEWA TRYLSKIEGO. Jeśli książka, przygotowana w technice cyfrowej wzbudzi Wasze zainteresowanie - będziemy drukować pierwszy nakład. Mamy nadzieję zarekomendować tą wspaniałą książkę wszystkim przyszłym komendantom obozów harcerskich. Jedyne wydanie tej książki (Głównej Księgarni Wojskowej) ukazało się w 1932 r. Aktualnie sprawdzamy zainteresowanie tą książką - by określić ewentualny nakład i uzyskać opinie kompetentnych metodyków i obozowiczów.
  Cena:24.00
 • Zielony Dziennik Ladislav Rusek

  Katalog książek|Biblioteka harcerska KPW

  Wznawiamy jako trzecie wydanie Zielony Dziennik Ladslava Ruska, w tłumaczeniu Tadeusza Wyrwalskiego. To kultowa książka, kiedyś wydana w legendarnej Biblioteczce Walden Milana Klimanka. To "must have" każdego Puszczanina. Będzie dostępna w składnicach harcerskich jeszcze w tym miesiącu! "Jesteś adeptem leśnej mądrości? Leśnej mądrości, jak każdej mądrości, człowiek musi się uczyć. Jako taka leśna mądrość jest rodzajem wyższej uczelni, której adepci wędrują do przyrody jak do szkoły. Przyroda jest dla nich również mądrym nauczycielem. Taka nauka nie jest nigdy zakończona - ona jest szkołą przez całe życie, zaś jej adepci mogą być bardziej czy mniej w jej sztuce zaawansowani, jednak nigdy nie będą w pełni wyszkoleni; zawsze zostanie ogrom tajemnic, a poznawanie nigdy się nie kończy.
  Cena:16.00
 • Zrozumieć starość

  Katalog książek|PEDAGOGIKA

  Anna Panek, Zofia Szarota - redakcja
  Cena:18.00
 • „My Adventures as a Spy - Moje przygody Szpiega”

  Katalog książek|Biblioteka harcerska KPW

  „My Adventures as a Spy - Moje przygody Szpiega”. Jest to redakcyjne opracowanie wydania polskiego tej książki, które ukazało się w 1925 r. Przekładu dokonał kapitan Wojska Polskiego Bazyli Rogowski, przy współpracy majora Jana Glatty. Przekład okazał się na tyle dobry, że wymagał tylko pewnego uwspółcześnienia. W zasadzie, przez wiele lat traktowana była ta książka jako ciekawostka z życia Pierwszego Skauta, który w czasie swej służby wojskowej wykonywał wielokrotnie misje zwiadowcze, bez ogródek je nazywając szpiegowskimi. Zwiad wojskowy przewija się we wszystkich książkach BiPi. Jest treścią gier i ćwiczeń skautowych. Chłopcy Skauci, czyli zwiadowcy, zainspirowani doświadczeniami z oblężenia Mafekingu pojawiają się w pierwszym poradniku Generała – „Aids to Scouting – Wskazówki do zwiadu”, który wywołuje, bez pełnej świadomości autora, eksplozję skautingu w Wielkiej Brytanii, na zawsze zmieniając życie Baden-Powell’a, jak też i w efekcie na zawsze zmieniając oblicze wychowania młodzieży na całym świecie.
  Cena:23.00
 • POKŁOSIE "WĘDRÓWKI DO SUKCESU" - JAK WĘDROWNIK POKONUJE ŻYCIOWE PUŁAPKI

  Katalog książek|Biblioteka harcerska KPW

  ROBERT BADEN-POWELL
  Cena:16.00
 • Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna »