Biblioteka harcerska KPW

Biblioteka Kręgu Płaskiego Węzła to seria wydawnicza obejmująca najciekawsze pozycje światowej literatury skautowej i harcerskiej:
  • Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna »
  • Silni Duchem, hm Jolanta Łaba

    Katalog książek|Biblioteka harcerska KPW

    Oddajemy do rąk Czytelników niezwykłą książkę – przemyślenia druhny hm. Jolanty Łaby, Instruktorki harcerskiej, która przedstawia nam swoje przemyślenia i doświadzenia w rozwoju duchowym harcerek i harcerzy..
    Cena:16.00
  • Specjalny 3-4/2020 numer Harcerza Rzeczypospolitej. Harcerstwo w czasie pandemii-jak działać

    Katalog książek|Biblioteka harcerska KPW

    Harcerska „szczepionka” na wirusa z laboratoriów Harcerza Rzeczypospolitej... Covid może okazać się dla harcerstwa tym, czym jest Delbeta (szczepionka) dla odporności organizmu. Prawdziwa „wunderwaffe” O tym czy tak się stanie zdecydują, jak zawsze... Drużynowi. Druhno i Druhno Drużynowy po raz kolejny prowadzenie drużyny, które na co dzień też nie jest proste, stało się jeszcze trudniejsze. Warto jednak uświadomić sobie, że to, że coś jest trudniejsze wcale nie oznacza że jest niemożliwe. Jedną z pięknych możliwości harcerstwa jest przerabianie porażki na sukces. Spróbujmy zatem zastanowić się jak tego możemy dokonać? Co może być naszym sukcesem, który osiągniemy dzięki pojawieniu się wirusa który utrudnia nam działanie? Spróbuję tu Wam podpowiedzieć, ale prawda jest taka, że jak zawsze to Wy sami jesteście elementem decydującym o tym czy się uda. Jako, że hołduję prawdzie mówiącej o tym że woda jest najczystsza
    Cena:14.00
  • Tadeusz Wyrwalski Rozwój idei puszczańskiej w Skautingu

    Katalog książek|Biblioteka harcerska KPW

    Cywilizacja współczesna umieszcza dziecko w cen­trum swoich zdobyczy, nie pozwalając mu dojść do nich samodziel­nie w swoim rozwoju indywidualnym i zrzeka się w ten sposób jedynego miarodajnego probierza jego wewnętrznej wartości, mie­rzalnej tylko przez samo życie.
    Cena:18.00
  • WAMPUMY LESNYCH- puszczańskie porady i sprawności

    Katalog książek|Biblioteka harcerska KPW

    Mini-poradnik "harcerza leśnego" czyli jak w praktyce codziennej pracy drużyny wykorzystać formy pracy harcerskiej ukryte pod tajemniczym hasłem "puszczaństwo" - wydanie II, uzupełnione
    Cena:14.00
  • WIELKA ENCYKLOPEDIA GIER GRUPOWYCH
    Gry w terenie

    Katalog książek|Biblioteka harcerska KPW

    Milos Zapletal, Gry w terenie Gra jest stara jak cywilizacja i kultura, a nawet znacznie starsza. Po tysiącach lat należała do tak prozaicznych i oczywistych rzeczy, że nikt nie zwracał na nią szczególnej uwagi.
    Cena:31.00
  • WIELKA ENCYKLOPEDIA GIER GRUPOWYCH
    Gry na boisku

    Katalog książek|Biblioteka harcerska KPW

    Milos Zapletal
    Cena:29.00
  • WIELKA ENCYKLOPEDIA GIER GRUPOWYCH
    Gry pod dachem

    Katalog książek|Biblioteka harcerska KPW

    Milos Zapletal
    Cena:31.00
  • Warington Baden-Powell Skauting morski i wiedza żeglarska dla chłopców

    Katalog książek|Biblioteka harcerska KPW

    Książka niniejsza niewątpliwie stanowiła fundament dla powstającego na początku XX w. w Wielkiej Brytanii i na całym świecie – skautingu wodnego. Jej autor Warington Baden-Powell (1), był kapitanem żeglugi wielkiej, prawnikiem Brytyjskiej Admiralicji, a także zapalonym żeglarzem i kanadyjkarzem. M.in. w 1869 na canoe z żaglem odbył wyprawę po Morzu Bałtyckim, którą opisał w jednej ze swoich książek. Na liczne swoje wodniackie i żeglarskie wyprawy autor zabierał swoich młodszych braci, w tym również Roberta. Po latach, twórca skautingu Robert Baden-Powell zwrócił się do Waringtona z prośbą o napisanie podręcznika dla skautów wodnych. Książkę oddano do druku w 1912 r., czyli zaledwie w cztery lata po prekursorskim dziele autorstwa Bi-Pi – „Skauting dla chłopców”. Celem książki W. B-P. było przybliżenie skautom z drużyn specjalizujących się w wodniactwie – wiedzy wodniackiej i morskiej. Ta bardzo ciekawa pozycja nie jest właściwie klasycznym podręcznikiem żeglarstwa, ale przede wszystkim jest ona opowieścią o przeróżnych morskich sprawach; miejscami chaotyczna, niemniej ukazująca w całej pełni pasję i umiłowanie morza jej autora. Książka ta przede wszystkim pokazuje złożoność problematyki morskiej, próbując zarazem przedstawić zakres wiedzy niezbędny dla zajmowania się tą dziedziną. Informacje w niej zawarte nadal mają ogromny wymiar praktyczny, a zarazem szeroko odwołują się do faktów z historii żeglugi, których znajomość W. B-P. uważał za ważną część morskiego dziedzictwa. I to nie tylko jako dobry materiał do gawęd czy gier, ale także jako podstawę dla lepszego zrozumienia pewnych zachowań i rozwiązań stosowanych do dzisiaj. Używane w książce pojęcie „skauting morski” (Sea Scouting) odnosi się również do wodniactwa śródlądowego, co autor niejednokrotnie podkreśla, jednakże ze względu na morski charakter ojczyzny W. B-P. prymat tematyki morskiej jest tu ze wszech miar zrozumiały. Niezależnie od tego, za dość ciekawe uznać należy stosowane w tekście przez autora rozróżnienie wiedzy wodniackiej od wiedzy marynarskiej i podkreślenie wzajemnego znaczenia obu tych obszarów umiejętności. Niewątpliwie w czasach gdy powstawał „Sea Scouting and Seamanship for Boys” zdecydowanie bardziej literalnie rozumiano służbę morskich skautów dla kraju. Wynikało to z burzliwości owych czasów, a także dużego obywatelskiego zaangażowania Brytyjczyków w sprawy morskie, szczególnie w okresie wojny. Niemniej przykładany przez autora duży nacisk na pożyteczność i służbę, która w dzisiejszych czasach będzie zapewne inaczej realizowana, pozostaje zgodny z głównymi celami skautingu. Jest również faktem, iż wprawdzie autor wielokrotnie podkreśla wychowawczą rolę skautingu morskiego, to jednak cały ten tekst nie stroni od sugestii, iż udział w skautingu morskim może stanowić także doskonały sposób na przygotowanie do wykonywania zawodu marynarza. I pewno tak właśnie jest.
    Cena:25.00
  • WĘDROWNICY

    Katalog książek|Biblioteka harcerska KPW

    Paweł Mateusz Puciata
    "Pogawędka z Drużynowym o pracy starszych chłopców"
    Cena:15.00
  • WĘDRÓWKA DO SUKCESU

    Katalog książek|Biblioteka harcerska KPW

    Wędrówka do sukcesu, Sir Robert Baden-Powell Najważniejsze dla światowego skautingu książki – „Skauting dla chłopców” i „Wskazówki dla skautmistrzów”, były w Polsce wielokrotnie tłumaczone i wydawane. Poczynając od legendarnego już tłumaczenia Andrzeja Małkowskiego, do podziemnych wydań w czasach pierwszej Solidarności i KIHAM. Fragmenty „Wędrówki...” publikowały przedwojenne czasopisma harcerskie, ale jedynie we fragmentach. Ruch harcerski w Polsce – przez nieopublikowanie nigdy tej książki – poniósł niepowetowane straty. Obraz metody skautowej nigdy nie został w pełni przekazany na grunt harcerski. Zabrakło wspaniałej wizji skautów Wędrowników, wchodzących w dorosłe życie, świetnie przedstawionej przez Pierwszego Skauta.
    Cena:23.00
  • Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna »